Bleach - BG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bleach - BG

...
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Съвети за писането на фикчета

Go down 
АвторСъобщение
Hermi
Плюс
Плюс



Female Pisces
Rat

Брой мнения : 6
Join date : 11.10.2010
Age : 28
Местожителство : Стола пред компютъра

Съвети за писането на фикчета Empty
ПисанеЗаглавие: Съвети за писането на фикчета   Съвети за писането на фикчета EmptyПон Окт 11, 2010 8:52 pm

Привет млади творци. Преди да пишете нека ви дръпна едно бързо "конско". Това е писано изцяло от човек без никакъв творчески талант, така че допълвайте каквото смятате за нужно.

1-во Идея. Имате муза - браво, имате идея - супер, имате герой - евала, но не всичко опира до там. Не е важна само сухата част. Осмислете идеите си, нека да се поуталожат, защото после ще има " Но можеше да бъде по друг начин..." Относно идеята - стремете се да е малко по-оригинална. Всички сме чели вече как горките Саске и сакура стават новите ни герой в бг подобия на Перла с японски герои... странно е нали? Не е достатъчно да хванете някой сериал за ушите и да го преразкажете с вашите герои. Разбира се, всеки почва от някъде, но се стремете да сте добри, все пак се губи удоволствието, нали?

2-ро Вече да приемем че имаме горе - долу стоиностен фик, но това пак не стига. Ако една история се състои само от диалог и монолог а.к.а. без никакви описания, то повярвайте ми, това НЕ Е история. Да приемем обаче, че имате описанията, еми сори ама пак не е достатъчно. Ако правописните грешки са толкова, че едва ви се разчитат думите, то колкото и да е хубав фика Ви, никой няма да му обърне внимание. Българи сме все пак, нека пишем на български, а не на диалекти. :Д

3-то Едно съветче от мен: За да нямате чак толкова правописни грешки, след като го напишете, проверете си го веднъж, оставете го ден - два и го проверете пак, като се стараете да мислите, че е на някой друг. Все пак чужди грешки се откриват много по-лесно. Накрая го метнете на някое другарче да го прегледа. Тогава може да се каже че фикчето/ разказът са в приличен вид.

4-то Най-важното поне според мен - чувството. Ако пишете без чувство, то не сте написали нищо. Пишете не само с ръцете, но и със сърцето си, Да, знам... клише, но без такива не може.
Айде това беше от мен... засега^^
Върнете се в началото Go down
 
Съвети за писането на фикчета
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Bleach - BG :: Друго :: *Фикчета*-
Идете на: